Calendar Of Events
Featured Videos
League Table Junior A Hurling League Section 1
Team | P | W | D | L | P+ | P- | P+/- | Pts |
Diarmuid O Mathunas | 7 | 6 | 1 | 0 | 125 | 74 | 51 | 13 |
St Oliver Plunketts | 5 | 4 | 0 | 1 | 96 | 62 | 34 | 8 |
Kilbree | 7 | 3 | 2 | 2 | 111 | 116 | -5 | 8 |
Ballinascarthy | 6 | 3 | 1 | 2 | 98 | 94 | 4 | 7 |
St James | 6 | 2 | 1 | 3 | 84 | 102 | -18 | 5 |
Kilbrittain | 7 | 2 | 1 | 4 | 96 | 126 | -30 | 5 |
Newcestown | 7 | 1 | 0 | 6 | 91 | 105 | -14 | 2 |
O Donovan Rossa | 5 | 1 | 0 | 4 | 60 | 82 | -22 | 2 |
Time | Team 1 | Score | vs | Score | Team 2 | Comment | More | |
Junior A Hurling League Section 1 | ||||||||
21/03/2010 | ||||||||
11:30 | Diarmuid O Mathunas | 2-13 | vs | 1-8 | St James | Round 1 | ||
Venue : Castletownkenneigh | ||||||||
15:00 | O Donovan Rossa | 2-10 | vs | 3-8 | Ballinascarthy | Round 1 | ||
Venue : Skibbereen | ||||||||
28/03/2010 | ||||||||
12:00 | Diarmuid O Mathunas | 0-9 | vs | 1-4 | Newcestown | Round 2 | ||
Venue : Castletownkenneigh | ||||||||
15:00 | Ballinascarthy | 1-19 | vs | 1-11 | Kilbrittain | Round 3 | ||
Venue : Ballinascarthy | ||||||||
15:00 | St Oliver Plunketts | 1-14 | vs | 1-4 | St James | Round 2 | ||
Venue : Ahiohill | ||||||||
05/04/2010 | ||||||||
15:00 | Kilbrittain | 1-11 | vs | 1-7 | O Donovan Rossa | Round 2 | ||
Venue : Kilbrittain | ||||||||
14/04/2010 | ||||||||
19:00 | Kilbrittain | 4-5 | vs | 1-14 | Kilbree | Round 1 | ||
Venue : Kilbrittain | ||||||||
23/04/2010 | ||||||||
19:15 | Kilbree | 0-11 | vs | 3-4 | Diarmuid O Mathunas | Round 7 | ||
Venue : Rossmore | ||||||||
26/04/2010 | ||||||||
19:15 | Diarmuid O Mathunas | 0-21 | vs | 1-11 | St Oliver Plunketts | Round 3 | ||
Venue : Castletownkenneigh | ||||||||
01/05/2010 | ||||||||
19:00 | St James | 1-13 | vs | 2-9 | Kilbrittain | Round 4 | ||
Venue : Ardfield | ||||||||
02/05/2010 | ||||||||
11:30 | Diarmuid O Mathunas | 1-21 | vs | 0-6 | O Donovan Rossa | Round 4 | ||
Venue : Castletownkenneigh | ||||||||
11:45 | Ballinascarthy | 0-12 | vs | 3-12 | Newcestown | Round 4 | ||
Venue : Ballinascarthy | ||||||||
07/05/2010 | ||||||||
19:30 | St James | 0-14 | vs | 2-8 | Kilbree | Round 5 | ||
Venue : Ardfield | ||||||||
16/05/2010 | ||||||||
15:00 | Ballinascarthy | 2-14 | vs | 1-10 | St James | Round 7 | ||
Venue : Ballinascarthy | ||||||||
23/05/2010 | ||||||||
11:30 | Ballinascarthy | 1-11 | vs | 0-14 | Diarmuid O Mathunas | Round 5 | ||
Venue : Ballinascarthy | ||||||||
11:30 | Kilbree | 0-11 | vs | 3-20 | St Oliver Plunketts | Round 4 | ||
Venue : Rossmore | ||||||||
28/05/2010 | ||||||||
19:30 | Kilbree | 0-17 | vs | 0-15 | O Donovan Rossa | Round 3 | ||
Venue : Rossmore | ||||||||
07/06/2010 | ||||||||
16:00 | St Oliver Plunketts | 0-11 | vs | 1-7 | Newcestown | Round 1 Champ | ||
Venue : Enniskeane | ||||||||
09/06/2010 | ||||||||
20:00 | Newcestown | 0-11 | vs | 1-9 | Kilbrittain | Round 7 | ||
Venue : Newcestown | ||||||||
06/07/2010 | ||||||||
20:00 | Kilbree | 1-13 | vs | 1-10 | Ballinascarthy | Round 2 | ||
Venue : Rossmore | ||||||||
22/07/2010 | ||||||||
20:00 | St James | 1-20 | vs | 1-14 | Newcestown | Round 3 | ||
Venue : Ardfield | ||||||||
02/08/2010 | ||||||||
19:30 | St Oliver Plunketts | 3-16 | vs | 1-10 | Kilbrittain | Round 5 | ||
Venue : Ahiohill | ||||||||
20/08/2010 | ||||||||
19:00 | Kilbrittain | 2-5 | vs | 3-16 | Diarmuid O Mathunas | Round 6 Champ | ||
Venue : Bandon | ||||||||
21/09/2010 | ||||||||
18:45 | O Donovan Rossa | 2-7 | vs | 2-4 | Newcestown | Round 5 | ||
Venue : Skibbereen | ||||||||
25/09/2010 | ||||||||
14:00 | Newcestown | 1-12 | vs | 3-16 | Kilbree | |||
Venue : Newcestown | ||||||||
03/10/2010 | ||||||||
16:30 | O Donovan Rossa | 0-9 | vs | 2-21 | St James | |||
Venue : Skibbereen | ||||||||
TBC | ||||||||
St Oliver Plunketts | - | vs | - | Ballinascarthy | ||||
Venue : Ahiohill | ||||||||
St Oliver Plunketts | - | vs | - | O Donovan Rossa | ||||
Venue : Ahiohill |